4 вміння, які повинен розвинути кожен футболіст

Секція футболу Київ

Фізичний, технічний, тактичний і психологічний аспекти дуже важливі для професійного футболіста. Уміння розвивати всі чотири одночасно – ось що відрізняє професійних спортсменів від любителів.

Фізична підготовка

Напевно, це аспект, якому всі спортсмени приділяють найбільше часу. Відвідування футбольних тренувань і тренажерного залу для поліпшення фізичних даних, витривалості й сили – це однозначно те, що допоможе вам наблизитися до своєї мети. Проблема в тому, що багато футболістів обмежуються тільки своїм фізичним розвитком. Пам’ятайте, якщо ви тренуєтеся тільки фізично, то нічим не відрізняєтеся від інших.

Технічні вміння

Технічна підготовка включає в себе всі особливості футболу як виду спорту. Пас, удар, дриблінг, гра головою – все це технічні аспекти гри. Зазвичай тренування команди починається з вправ на загальну фізичну підготовку. Потім гравці переходять до відпрацювання технічних навичок на передачу, простріли, дриблінг, контроль м’яча і т. д. Ви повинні переконатися, що дотримуєтеся балансу між технічним і фізичним аспектами. Навіть дуже хороша фізична форма може бути марною, якщо у вас погана техніка, і навпаки.

Тактичні здібності

Тактичний інтелект – одна з важливих якостей, якою повинен володіти хороший гравець, щоб домогтися успіху на своїй позиції. Вміння передбачати розвиток гри, знати, що потрібно робити з м’ячем і як керувати часом під час гри – усе це характерні риси тактичного гравця. Це здібності, які допоможуть вам і вашій команді перемагати в іграх, навіть якщо ви поступаєтеся суперникам в фізичних або технічних характеристиках.

Психологічна готовність

Безумовно, це дуже важлива якість, яку потрібно розвивати будь-якому спортсмену. Психологічна готовність до матчів відрізняє професіонала від любителя. Багато футбольних команд приділяють увагу тільки трьом перерахованим вище критеріям і повністю ігнорують ментальний аспект гри. Але ж гравці повинні бути морально готові розвиватися, виступати на змаганнях різних рівнів, не втрачати голову в разі програшу. Для професійних гравців розвиток таких якостей, як вміння володіти собою та своїми емоціями, впевненість, готовність, лідерство й командна робота важливий так само, як і фізична підготовка, відпрацювання техніки й тактики.

 

Наші тренери впевнені, що гра у футбол повинна в першу чергу приносити задоволення, сприяти розвитку дитини як особистості та як спортсмена. Тренування ФК «Football City» розвивають не тільки фізичний, технічний і тактичний аспекти гравців, але й психологічні якості, які важливі й на футбольному полі, і в повсякденному житті. Хочете переконатися в цьому? Чекаємо на вашу дитину в нашій дружній команді!