9 порад від тренерів ФК «Football City», як стати гарним форвардом

Футбол для дітей Місто Спорту

«Як стати хорошим нападником?» – це популярне питання, яке ми чуємо на тренуваннях від гравців. Забивати голи – найбільш захоплююча мета гри у футбол для більшості дітей і дорослих! Голи у ворота суперників – незабутні моменти для команд і особливо для тих, хто забив!

Але ідеального образу нападника не існує, тому що у світі дуже багато успішних бомбардирів, які мають зовсім різні фізико-технічні характеристики. Наприклад, Златан Ібрагімович і Серхіо Агуеро. Обидва кращі на своїй позиції, але при цьому сказати, що в них однаковий стиль гри, неможливо, не кажучи вже про зовнішні дані.

Ґрунтуючись на нашому досвіді у вихованні юних футболістів, ми склали 9 порад, як стати успішним нападаючим.

1. Будь упевнений у собі!

Кожен гравець, а тим більше нападник, повинен бути впевненим у своїх силах на тренуваннях і з першої хвилини матчу, а також довіряти своїй інтуїції в ігрових моментах. Демонстрація твоєї впевненості не тільки підніме бойовий дух команди, але також змусить захисників суперника побоюватися тебе.

2. Запам’ятай: кожен втрачений удар по воротах це втрачена можливість забити гол.

Нападники – це гравці, розташовані найближче до воріт суперника. Тому на цю позицію вибирають хлопців, які володіють швидкістю, талантом, технікою, силою і всіма іншими можливими якостями, які можуть вплинути на результат на табло. Удари по воротах – це те, що повинно бути твоєю другою натурою, і якщо можливість виконати їх з’являється, ти повинен її використовувати. Але це не означає, що потрібно заплющувати очі на позиції своїх товаришів по команді. Іноді краще передати м’яч гравцеві, який знаходиться в кращій позиції, ніж ти.

3. Будь не просто футболістом, будь спортсменом!

Нападники часто є одними з найбільш вражаючих атлетів на полі, вони працюють з високою інтенсивністю й готові використовувати будь-яку можливість протягом усієї гри. Сила, рухливість і спритність будуть ключем до переваги над захисниками суперника та створять більше можливостей для забивання голів. Щотижневі матчі можуть бути складними й виснажливими для не підготовленого фізично гравця, тому додаткові заняття спортом стануть основою для того, щоб бути дійсно найкращим форвардом!

4. Розвивай швидкість.

Особливу увагу необхідно приділити роботі над швидкістю рухів, адже нападник має постійно рухатися на полі в різних напрямках. Біг з прискоренням, човниковий біг, інтервальний біг (зі зміною ритму), ведення м’яча по прямій, дриблінг – все це приклади завдань на розвиток рухливості та спритності. Не роби з себе легку мішень, інакше у тебе буде менше часу, щоб правильно розпорядитися м’ячем.

5. Пресингуй з розумом!

Як нападник, ти повинен уміти пресингувати й змушувати захисників команди суперника помилятися. Активність без м’яча має вирішальне значення для твоєї продуктивності як нападника. Ти граєш життєво важливу роль у грі завжди, а не тільки коли ти з м’ячем! Тому постарайся зрозуміти, чи правильно ти визначаєш свою роль у грі, чи знімаєш тиск із захисту вашої команди, уводячи гравців суперника. Переконайся, що ти весь час стежиш за грою і вмієш передбачити розвиток подій. Пресинг може змінюватися в залежності від динаміки гри, але в будь-якому випадку він може призвести до того, що суперники припустяться помилки, а ви, у свою чергу, отримаєте можливість здійснити контратаку! Пресингуйте розумно, дотримуючись установок тренера, це створить можливості для забивання голів протягом усього матчу.

6. Підтримуй дружні стосунки з товаришами по команді.

Якщо ви будете більше спілкуватися з товаришами по команді (не тільки на тренуваннях та іграх), ви зможете досягти повного взаєморозуміння на полі, створити «футбольну хімію». Чим більше ви граєте, проводите час разом, розумієте один одного, тим більше голів буде забито.

7. Дивись профі та вчися у найкращих!

Для самонавчання й самовдосконалення дуже важливо дивитися професійні ігри, щоб побачити працьовитість, майстерність, талант і самовіддачу найкращих гравців світу. Чудовим прикладом є ТОП-чемпіонати Європи та міжнародні змагання. Спостерігаючи та аналізуючи, гравці вчаться й прагнуть підняти свою гру на новий рівень.

8. Установи свої власні цілі: твій найголовніший суперник це ти сам.

Якщо ти забив один гол минулого тижня, кинь собі виклик, забивши два на цьому тижні. Можливо, на наступному тижні ти поставиш перед собою ще більш високу планку! Аналізуй свої результати в товариських, чемпіонських і кубкових матчах. Для того, щоб продовжувати розвиватися та стати кращим гравцем, ти повинен постійно випробовувати себе і виносити уроки з кожної гри й тренування. Визначення  власних цілей матиме фундаментальне значення для твого розвитку в якості нападника. Не існує чарівної формули для того, щоб стати найкращим бомбардиром, є просто порада: завжди став перед собою нові цілі та досягай їх.

9. Отримуй задоволення!

Відомі футболісти завжди щиро, по-дитячому щасливі, коли забивають голи. Вони люблять футбол і люблять свою кар’єру. Футбол – це джерело позитиву й самореалізації, і ти точно доб’єшся успіхів на полі, якщо по-справжньому любиш футбол. Завжди насолоджуйся грою та вмій отримувати задоволення незалежно від результату.

 

Забивання голів має важливе значення для матчів, саме вони перетворюють футбол у захоплюючу гру, у яку цікаво грати та дивитися її. Працьовитість, гарна практика, індивідуальні якості, уміння отримувати задоволення від гри та прагнення до постійного вдосконалення є ключем до того, щоб бути хорошим нападником і забивати голи!

Тренери дитячого футбольного клубу «Football City» допоможуть реалізувати свій потенціал кожному гравцеві. А якщо ви хочете отримати додаткову практику, удосконалити свої сильні сторони й позбутися слабких, запрошуємо також на індивідуальні тренування!