Мистецтво бути воротарем

Школа футболу для дітей Київ

«Я пишаюся тим, що я голкіпер. Хороший воротар ніколи ні на що не відволікається, коли він потрібен команді. Найважливіше в цій професії – передавати почуття впевненості іншим. Голкіпер повинен робити це незалежно від того, що він відчуває насправді. Навіть якщо він не впевнений у собі, він повинен дозволяти іншим вірити, що він контролює ситуацію. Мені цікаво бути в епіцентрі шторму. Я завжди повинен доводити, що, зробивши помилку, я лише послизнувся, але не впав. Я одразу ж піднімаюся на ноги».

Джанлуїджі Буффон, італійський футболіст

 

Воротарі – це гравці, чиї помилки запам’ятовуються назавжди і про героїзм яких часто забувають. Вони є останньою лінією захисту від атаки супротивника і можуть бути тонкою гранню між успіхом і невдачею команди.

Позиція воротаря – одна з найскладніших на футбольному полі. Воротар протягом гри відчуває на собі тиск, якого немає на інших позиціях, тому голкіпери повинні володіти певними розумовими, фізичними й технічними якостями. Якщо удосконалити їх, можна стати дійсно відмінним, професійним воротарем.

КОНЦЕНТРАЦІЯ

Концентрація – ключова якість для будь-якого воротаря. Кожен голкіпер повинен уважно стежити за тим, що відбувається під час матчу. Момент втрати концентрації може призвести до катастрофи. Хороші воротарі готові реагувати на всі можливі дії на полі. Якщо голкіпер правильно аналізує й оцінює ігрові епізоди та завжди повністю сконцентрований, команда суперника не зможе застати його зненацька навіть раптовим дальнім ударом або швидкою контратакою.

ПОЗИЦІОНУВАННЯ

Правильне розташування має життєво важливе значення для сейвів. Хороший воротар контролюватиме свою зону і захищатиме ворота, завжди перебуваючи в правильній позиції. Польові гравці можуть покладатися на воротаря, який стоїть за ними, і бути впевненими в тому, що він буде перебувати в потрібному місці в потрібний час. Якщо голкіпер постійно виявляється не на своїй позиції, це знижує довіру до нього товаришів по команді й призводить до погіршення результатів.

ЛІДЕРСТВО

Воротарі часто бувають капітанами команди. Чому? Тому що воротар – природжений лідер. Голкіпер повинен організовувати захист і підказувати, коли гравці перебувають не у своїй позиції. У захисників буде менше шансів помилитися, якщо їхній воротар візьме на себе управління своєю зоною. Кращі воротарі всіх часів були лідерами на полі. Вони організовували свій захист, надихали команду, вселяли впевненість і викликали повагу.

СИЛА ХАРАКТЕРУ

Якщо зроблена помилка або пропущено гол, хороший воротар повинен не зациклюватися на цьому, а впевнено продовжити гру. Він зберігає спокій, навіть якщо зазнає невдачі. Усі роблять помилки, це просто факт життя. Щоб залишатися спокійним і впевненим у складних ситуаціях, потрібно бути терплячим, врівноваженим, рішучим.

ВСЕБІЧНІ ФУТБОЛЬНІ НАВИЧКИ

Хороша стрибучість, фантастична координація, швидка реакція, спритність, сила удару – все це якості, якими володіє відмінний голкіпер. Воротар не тільки робить сейви, він допомагає відновити атаки своєї команди. Хороший голкіпер не може просто пнути ногою або викинути м’яч і сподіватися на краще. Він повинен уміти виконувати удар від воріт і з точністю кидати м’яч.

 

Усі ці особливі вимоги до воротаря вимагають спеціальної та цілеспрямованої підготовки. Тому для голкіпера дуже важливі не тільки командні, але й індивідуальні воротарські тренування. Тренування воротарів – це удосконалення координації та реакції в поєднанні з технікою і силою. У той же час важливо, щоб тренування воротаря сприймалося не як катування, а як заняття, що сприяє розвитку гравця та допомагає йому стати краще.

Голкіпери ФК «Football City» мають можливість тренуватися в найкращій школі воротарів Києва з професійними тренерами, які знають, як підготувати хорошого воротаря, розвинути здібності вашої дитини та навчити отримувати задоволення від гри.