Поради батькам юних футболістів

Галерея Football City

Щоб виховати справжнього футболіста, батькам необхідно мати терпіння. Успіхи вашої дитини залежать не тільки від тренувань. На настрій, працездатність малюків (так само, як і дорослих) впливає й атмосфера в сім’ї. Погодьтеся, навряд чи після сварки з батьками, докорів або нескінченних зауважень бойовий дух маленького спортсмена буде на висоті.

Саме батьки, проявляючи любов, турботу, увагу й надійну підтримку, допоможуть синові чи доньці досягти успіху в усіх починаннях, у тому числі й спортивних. Тренери ФК «Football City» знають «чарівні» правила для батьків юних футболістів, які допоможуть вам виховати успішного спортсмена.

  • Будьте терплячими й не вимагайте видимих ​​успіхів «тут і зараз». Результати тренувань помітні не на наступний день, а через декілька місяців.

Приймайте той рівень розвитку дитини, на якому вона знаходиться, особливо на перших етапах футбольних тренувань. Не порівнюйте її досягнення з досягненнями товаришів по команді, не потрібно з’ясовувати і, тим більше, промовляти дитині, хто сильніший, а хто слабший. По-перше, це ваша особиста, не професійна думка. А по-друге, оцінювати потрібно тільки прогрес вашого маленького футболіста. А якщо він буде наполегливо тренуватися, то повірте, прогрес ви обов’язково помітите.

Позитивно підтримуйте свою дитину та не критикуйте його дії на футбольному полі під час тренування або матчу.

Дитина повинна сприймати футбол як гру, яка приносить задоволення й радість, а не страх помилитися. Хваліть свого юного спортсмена за успіхи та поясніть, що не потрібно боятися зробити помилку або прийняти неправильне рішення.

  • Навчіть дитину приймати невдачі та поразки спокійно, без зайвої емоційності.

Футбольне життя – це не тільки красиві голи у ворота суперників і перемоги. Бувають розчарування, поразки й навіть несправедливі моменти. Все це не привід опускати руки, впадати у відчай та сваритися з товаришами по команді в пошуках винних. Невдачі – стимул для наполегливих тренувань і нових досягнень. Усвідомлення цього факту дуже важливе не тільки на футбольному полі, але й у повсякденному житті.

Виховуйте повагу до головного тренера та його помічників, не дозволяйте собі при дитині критикувати рішення тренерського складу.

Футбольна команда – це велика сім’я. Сім’я дорослих і дітей, яких об’єднує любов до футболу, до свого футбольного клубу. У них спільна мета – вчитися й розвиватися, разом щиро радіти успіхам і разом переживати невдачі. І на шляху до цієї мети дуже важливий авторитет тренера в очах хлопців. Звичайно, встановити з ними дружні стосунки й налагодити повне взаєморозуміння – завдання тренерського складу. Але дитина повинна бачити та відчувати, що й батьки ставляться до тренера шанобливо, приймають його рішення, виконують прохання та прислухаються до побажань.

  • Не нав’язуйте дитині своє уявлення про її спортивну кар’єру. Пам’ятайте, що вона втілює свої, а не ваші мрії.

Можливо, ви в дитинстві мріяли зовсім не про той вид спорту, який вибрала ваша дитина. А може статися, що та секція, у яку ви колись привели свого малюка, перестала йому подобатися, і вже в більш усвідомленому віці син або дочка хочуть зробити свій особистий вибір. Вони мають на це право! Діти – наше продовження, але не інструмент для реалізації наших нездійснених бажань.

Постійне відкрите, доброзичливе спілкування з дитиною дуже важливе. Цікавтеся новинами в школі та футбольному клубі, обмінюйтеся інформацією, разом дивіться футбольні матчі, фільми або YouTube-канали про футбол, читайте спортивну пресу. Просто підтримуйте своїх дітей – і у них обов’язково все вийде!